Основні завдання та проблемні питання

в роботі з класом

Формування особистості-патріота України, який усвідомлює свою належність до сучасної цивіліза­ції, який підготовлений до життя, і чітко орієнтується в сучасних реаліях.

Виховання особистості демокра­тичного світогляду й культури, яка не порушує прав і свобод людини, з повагою ставиться до традицій, культури народів світу.

Забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів. Створення та розвиток цінностей громадян­ського суспільства.

Формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я як найвищої цінності, формування навичокздорового способужиття, збереження та зміцнення фізич­ного та психічного здоров'я.

Розвиток творчого потенціалу учнів, підтримка обдарованих дітей.

План заходів

Сьогодні перед школою постало завдання необаченої складності - давати середню освіту всьому молодому поколінню, формуючи своїх вихованців чесними та порядними людьми, активними будівниками свого майбутнього, мужніми патріотами. Творчо застосовуючи педагогічні ідеї видатних педагогів, постійно уточнюючи ї коригуючи набутий власний досвід, учительський колектив нашої школи прагне знайти таке поєднання теорії і практики, яке б найповніше відповідало вимогам виховання підростаючого покоління, розкривало з найбільшою глибиною виховну силу таких факторів, як зв'язок школи з життям, з працею, а також із соціальним, моральним і науково-технічним прогресом суспільства.
Уся виховна робота в школі планується, виходячи з нормативно-правових документів (Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Конвенції прав дитини, Концепції виховання дітей і молоді в національній системі освіти, Національної програми патріотичного виховання громадян, Положення про класного керівника) і відображається в:
Плані роботи школи
Планах роботи класних керівників
Плані роботи групи продовженого дня

УСЯ СИСТЕМА ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ:

Роботу класних керівників (виховні години, позакласні виховні заходи, оформлення класу, спільні добрі справи, походи, поїздки, індивідуальну роботу).
Навчальну виховну діяльність вчителів предметників (виховний потенціал уроків, позакласні предметні заходи).
Роботу педагога-організатора і вихователя групи продовженого дня (бесіди, позакласні заходи, робота учнівського самоврядування).
Діяльність Ради учнівського самоврядування (засідання Рад, залучення учнів школи до самоврядування, організація дозвілля).
Роботу гуртків, секцій.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ:

підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки;
забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;
озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знанням сучасних форм і методів роботи;
вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи класних керівників;
координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів;
сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.

ФУНКЦІЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ:

організує колективне планування і колективний аналіз життєдіяльності класних колективів;
координує виховну діяльність класних колективів та організує їхню взаємодію в педагогічному процесі;
планує і постійно коригує принципи виховання та соціалізації учнів;
організовує вивчення та запровадження класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;
обговорює соціально-педагогічні програми класних керівників і творчих груп педагогів, матеріали узагальнення передового досвіду роботи класних керівників, матеріали атестації класних керівників.

Зміст роботи

1.

Тиждень доброчинності. Благодійна акція «Милосердя» до Дня інвалідів.

2.

Святкова програма до Дня Збройних сил України. Вечір «Містер школи».

3.

Засідання центрів учнівського самоврядування, аналіз роботи, організація Новорічних свят.

Приходченко Л.П.

4.

Родинне свято «Андріївські вечорниці».

Проценко О.В.

5.

Всеукраїнський тиждень права. Зустріч з дільничним інспектором

Сафронова А.О. Класні керівники

6.

Контроль за станом роботи шкільної їдальні та організацією гарячого харчування учнів.

7.

Єдиний день Відкритих дверей для батьків.

8.

Рейд-перевірка зовнішнього вигляду учнів.

9.

Рейди з метою умов проживання дітей-сиріт, дітей з багатодітних, малозабезпечених, неблагополучних сімей.

Проказюк Н.М.

10.

Проведення новорічних свят.

11.

Складання плану роботи школи на зимові канікули.

12.

Проведення інструктажу з правил протипожежної безпеки під час проведення новорічних свят.

Литвин В.Я.

13.

Спортивне свято «Нумо, хлопці!»

14.

Тиждень профорієнтації: виховні години, зустрічі.

Проказюк А.П.

15.

Перевірка документації класних керівників.

16.

Святкова програма до Дня Святого Миколая.

Святкова Новорічна дискотека.