Учнівське самоврядування

добровільна організація учнів навчального закладу, яка забезпечує право і надає можливість в межах Статуту здійснювати регулювання і управління справами, які належать до їхньої компетенції та в інтересах учнів навчального закладу.

Учнівське самоврядування здійснює свою діяльність у співробітництві з адміністрацією та колективом вчителів, а також з батьківським комітетом.

Учнівське самоврядування, колектив учителів та батьківський комітет складають разом так званий “трикутник”. Всі сторони цього трикутника, – вчителі, батьки, учні, – зацікавлені в тому, щоб діти успішно закінчили навчальний заклад.

Шкільне самоврядування

включає педагогічну раду (раду вчителів), раду батьківську та власне учнівське самоврядування.

Школа – маленька держава-республіка. Її громадяни – учні, батьки, вчителі, а отже, за визначенням, вони є рівними в своїх правах. Батьки та вчителі – дорослі. Вони добре знають чи мають знати свої права, навіть вміють їх захищати. Учні – неповнолітні. Значна частина з них поки що своїх прав не знає, не вміє їх захистити.

Щоб забезпечити реалізацію своїх прав, учні в навчальному закладі можуть створити свою організацію, яку називають “учнівське самоврядування”. Саме ця організація має допомогти вам у організації шкільного життя. Але організувати цікаве та ефективне шкільне життя можна тільки за умови налагодження взаємодії між всіма трьома сторонами “трикутника”: учнівським самоврядуванням, вчителями, батьками.

СХЕМА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Школа - наш дім. Самоврядування у школі розвиває в учнів організапторські здібності, почуття відповідальності, ініціативи, є однією з головних умов розвитку самостійної особистості.

Функції самоврядування: забезпечення порядку в школі, організація чергування, дозвілля, проведення зальношкільних творчих справ, організація самоврядування в класах

Учнівська демократична республіка

Шкільна рада, президент школи

Керівники центрів

Президент школи - Заліська Лілія

Центр  " Дисципліни і порядку "

Виховання свідомості дисципліни, бережливого ставлення до державного і власного майна. Залучення учнів до трудової діяльності. Формування творчої. працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря.

Центр  "Освіти і науки"

Забезпечення простору для ініціативи, творчості, самодіяльності учнів у навчально пізнавальній діяльності старших класів

Центр  " Культури здоров'я "

Органіганізація естетичного виховання учнів, їх творчих нахилів. Уміло організовувати простір для ініціативи, організаторських здібностей, уміло подати себе; пропагування здорового способу життя.

Центр  " Інформація "

Пошук і досягнення до учнів цікавої інформації. Випуск шкільних газет. Виховання в учнів культури спілкування.

Наказ дітям

Батько і мати дали тобі життя і живуть для твого щастя.

Не завдавай їм болю, об­рази, прикрощів, страждань.

Все, що дають тобі батько й мати,- це їхня праця, піт і втома.

Вмій поважати працю батьків. Найбільше щастя для батька імами це твоє життя. Якщо люди називають тебе недоброю людиною це велике горе для твоїх батьків. По-справжньому любити їх це означає приносити в дім мир і спокій.

Справжня свобода сина й дочки — бути слухняними дітьми. Підкорення волі батьків перша школа громадянського виховання, перша дисциплінатвоєї совісті.

Якщо не навчишся підкорятися волі батьків, то не зможеш стати стійким, мужнім громадянином, дис­циплінованим трудівником, батьком або матір'ю своїх дітей.

Будьте гідними своїх батьків!