ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ВИПУСКНИКІВ

Для вас і ваших дітей настав відповідаль­ний та хвилюючий час час складання іспитів.

Тому результат багато в чому залежить від того, наскільки серйозно ви до них поставитесь.

Створіть удома затишну, теплу робочу атмосферу.

Складіть розклад робочого часу своєї дитини на період іспитів. У розкладі пе­редбачте 15-20 хвилинні перерви піс­ля кожної години роботи.

Дотримуйтесь режиму харчування у цей відповідальний час. Не забувай­те: мозку потрібна вітамінна їжа.

Виключіть підвищений тон, нервозність у спілкуванні зі своєю дитиною.

Чуйно реагуйте на її прохання, якщо вона звертається до вас по допомогу або пораду.

Майте на увазі, що в період підготов­ки до іспитів не можна сидіти весь час у чотирьох стінах, необхідні щоденні прогулянки на свіжому повітрі.

Не дозволяйте своїй дитині витрачатичас марно.

У день складання іспиту не забудьте:

а)  вчасно розбудити дитину;

б)  приготувати відповідний одяг;

в)  покласти необхідне навчальне при­ладдя;

г)  побажати дитині удачі й успіхів.

ДЕСЯТЬ ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

Поради американського психолога доктора Віктора Клайна

1.  Не марнуйте часу дитини

У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Отже, подбайте, щоб життя дитини не було нуд­ним, одноманітним, безрадісним. Створив­ши сприятливе середовище, можна підви­щити коефіцієнт розумового розвитку.

2.  Формуйте самоповагу

Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час вибору друзів, у сім'ї. Висока самооцінка додає сміливості, впев­неності, вміння ризикувати. Діти повинні усвідомлювати, що успіх і майбутній добро­бут залежать від них самих.

3.  Навчіть дитину спілкуватися

Є шість умов, за яких у дитини виробляють­ся корисні навички: щира любов до батьків, приязне ставлення до навколишніх, зовніш­ня привабливість (одяг, манери), можливість спостерігати правильне соціальне спілку­вання (поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, достатній запас слів, вміння підтримувати розмову.

4.  Пильнуйте, щоб дитина не стала телеманом

Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже, з часом у дитини можуть виникнути усклад­нення під час спілкування. Телемани швид­ше реагують, але миттєва реакція, позбавле­на осмисленості, не завжди корисна.

5. Виховуйте відповідальність, порядність

Потрібно не лише пояснювати, що добре, а що погано, а й закріплювати гарні нави­чки, карати за негідні вчинки. За приклад має служити добра поведінка батьків.

6.   Навчайте дитину шанувати сім'ю

Добрі стосунки, любов і повага до сім'ї, виховують краще за будь-які лекції.

7.   Подбайте про гарне оточення

Якщо ви живете на соціально-психоло­гічному смітнику, дітям важко буде вийти з нього. Оточення впливає на моральні орі­єнтири, поведінку людини. Тому уважно стежте, з ким дружать ваші діти, поцікавтесь репутацією школи, до якої вони ходять.

8.   Будьте вимогливими

Діти з почуттям власної гідності, високою самооцінкою, вмінням робити щось краще за інших виховуються в сім'ях з високими вимогами, та не будьте занадто жорстокими.

9.   Привчайте дитину до праці

Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий шлях дитини на успіх. Не слід сильно опікати своїх синів і дочок, нехай вони знають, що шлях до успіху нелегкий і тернистий.

10.Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі

Нехай вони все перепробують, нехай навчаться на власних помилках, звика­ють робити щось для інших. Якнайбільше слідкуйте за дітьми.